Forcohet Dollari amerikan – Euro dhe Sterlina mbeten të pandryshuara

E Enjte, 07 February 2019 10:02

Ditën e enjte tregu i këmbimit valutor vendas është hapur me një forcim të dollarit amerikan kundrejt monedhës kombëtare, lekut. Valuta është rritur me plot 0.5 pikë nga një ditë më parë, për të mbërritur në kuotën e 109.3 lekëve.

Ndërkohë, gjatë ditës së sotme euro dhe paundi britanik nuk kanë regjistruar luhatje. Pas një humbje të thellë një ditë më parë (me 0.9 pikë), sterlina ka ndalur rënien ditën e sotme dhe fiksohet në kuotën e 140.8 lekëve.

E pandryshuar ka mbetur edhe valuta e eurozonës, e cila vijon të këmbehet për 124 lekë në blerje dhe 124.7 lekë në shitje.

Ndërsa, sa i takon valutave të tjera, franga zvicerane është rritur lehtë me 0.1 pikë, duke u ngjitur në kuotën e 108.9 lekëve. Leku vijon të zhvlerësojë dollarin australian, i cili është ulur minimalisht me 0.2 pikë, për të zbritur në kuotën e 77.3 lekëve.

Dollari kanadez nga ana tjetër nuk ka regjistruar luhatje dhe vijon të mbeten në të njëjtat vlera me ditën e mërkurë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!