Detaje/ Tritoli me telekomandë në Vlorë iu vu një biznesi

Hënë, 08 Prill 2019 18:25

Janë zbardhur të tjera detaje nga ngjarja e pak minutave në Vlorë, ku një sasi eksplozivi është pikasur pranë një objekti.

Sipas burimeve nga terreni bëhet fjalë për një sasi eksplozivi të vendosur pranë godinës së Gjykatës.

Lënda plasëse sipas Policisë thuhet se do të shpërthente me telekomandë.

Ndërkohë nga Tirana kanë ardhur forca xheniere, të cilat do të bëjnë të mundur shpërthimin mekanik të lëndës eksplozive.

Në fillim dyshimet e para ishin për një pako të dyshimtë pranë një zyrë avokatie, ndërsa së fundmi bëhet me dije se lënda shpërthyese mendohet të jetë vendosur pranë një objekti biznesi.

Policia ndërkohë ka shoqëruar në komisariat disa persona midis të cilëve edhe pronarin e ndërtesës, shtetasin A.Bajramaj.

Aktualisht e gjithë zona është e rrethuar nga forca të shumta policie, ndërsa pakoja e zezë gjendet në sheshpushimin e bizneseve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!