Policia holandeze godet kamionin me shqiptarë/ Refuzuan të ndalonin

E Enjte, 16 May 2019 11:10

Një shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është vënë në pranga pasi drejtonte një kamion të vjedhur, i cili ishte i ngarkuar me mallra të vjedhura gjithashtu.

Ngjarja ka ndodhur një natë më parë në autostradën A67 në Veldhoven, Holandë. Mediat holandeze shkruajnë se policët kur pikasën një kamion me targa të huaja i bënë shenjë shoferit që të ndalonte. Por pasi shoferi shqiptar që tashmë është arrestuar nuk iu bind urdhrit, policia qëlloi me armë në ajër për paralajmërim.

Pas kamionit ishte edhe një tjetër automjet ku udhëtonin 5 persona dhe asnjëri nga mjetet nuk ndaloi.

Kamioni dhe vetura ndaluan disa kilometra më tutje dhe shqiptari së bashku me shoferin e mjetit si dhe 5 personat që udhëtonin me të braktisën makinat dhe u arratisën në këmbë.

I vetmi që u arrestua është shoferi identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Pas verifikimeve, kamioni që drejtoi shqiptari rezultoi i vjedhur dhe brenda tij u gjetën celularë, sende elektronike dhe rroba të vjedhura.

Shqiptari po merret në pyetje kurse 6 të tjerët janë ende në kërkim. Grupi i tyre dyshohet se është pjesë e një bande grabitësish.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Durrës, sekuestrohen 1 milion euro pasuri nga aktiviteti kriminal i një 57-vjeçari

Aktualitet

Durrës, sekuestrohen 1 milion euro pasuri nga aktiviteti kriminal i një 57-vjeçari

Seksioni Kundër Pastrimit të Parave në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Durrësit, ka vënë në sekuestro një shumë të konsiderueshme të hollash dhe pasuri të...

"Shqipëria i vetmi vend në Europë pa Gjykatë Kushtetuese dhe pa Gjykatë të Lartë"

Politikë

"Shqipëria i vetmi vend në Europë pa Gjykatë Kushtetuese dhe pa Gjykatë të Lartë"

Ish-Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, ka reaguar pas vendimit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i cili shkarkoi nga detyra gjyqtarin Edmond Islamaj, duke nxjerrë jashtë funksioni Gjykatën e Lartë. Në...

Selena Gomez do të martohet me aktorin 68-vjeçar? (FOTO)

Show-biz

Selena Gomez do të martohet me aktorin 68-vjeçar? (FOTO)

Pesë ditë më parë, Selena Gomez, shkroi në profilin e saj në “Instagram” se do të martohet me aktorin e famshëm, Bill Murray, dhe u duk se askush nuk e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!