Thellohet skandali/ Gazetari i "BILD": Laboratorin e drogës e kam parë tani, jo në 2016

Tuesday, 21 May 2019 20:26

Gazetari gjerman i prestigjiozes Bild, Peter Tiede, ka qenë një ndër personazhet më të komunikuar në Shqipëri kohët e fundit për shkak të një shkrimi të tij ku shprehej se Shqipëria është në duar të gangsterëve.

Mbrëmë ai ka qenë i ftuar në emisionin e Adi Krastës në një lidhje të drejtpërdrejte.

Në shumë media u shkrua se ai kishte folur për laboratorin e drogës në vitin 2016 në Xibrakë, por Tiede shkon edhe më tej duke sqaruar në facebook se ka pasur një mangësi në përkthim, pasi ai laboratorin e ka parë tani dhe jo në vitin 2016.

Gjatë intervistës me krastën ai u shpreh se ka shumë njerëz që nuk duan që të flasin në Shqipëri dhe më janë vetë ofruar për të folur me ta jashtë Shqipërie.

Kryesisht ai është shprehur se ata që duan të flasin janë policë dhe persona që kanë punuar në administratë.

Ai gjithashtu shtoi: “Ishte kënaqësi që të thosha gjëra, që kolegët shqiptarë nuk mund t’i thonë- të paktën jo aq lehtë,”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!