QSUT hakmerret ndaj mjekut profesionist që garoi me "shefat e përjetshëm", mendon largimin nga Shqipëria

E Enjte, 23 May 2019 18:18

Shëndetësia e Rilindur e Ramës ka marrë fund. Nuk ka më nevojë për analiza të thelluara. Me qindra infermierë të spitaleve shqiptare tashmë kanë ikur për azil në Gjermani dhe tashme largimin po e mendojnë edhe doktorë me emër dhe profesionistë të QSUT.

Mjeku i diabetit Florian Toti, në një reagim alarmant të postuar në facebook tregon se si sistemi i rilindur ndëshkon ata mjekë që guxojnë të thonë të vërtetat e hidhura.

Reagimin ai e mbyll me shpëtimin nga ky sistem i kalbur, dhe rruga e vetme të cilën Rama u ka lënë mjekëve është largimi nga Shqipëria.

Postimi i plotë:

Pas nje periudhe gati dy vjeçare dje u riktheva ne roje. Nuk e di per spitalet e tjera, por per Semundjet e Brendshme jam i sigurt qe jam i vetmi me titull Profesor qe mund te krenohem se jam ne listen e rojes bashke me specializantet e viteve te dyta e te para. Do te thoni qe eshte per te miren e nje sherbimi me cilesor ndaj te semureve..... nuk jam kundra, POR po te ishte keshtu duhej te me shtoheshin edhe ditet e konsultave ne ambulator, te me njihej receta me rimbursim si kolegeve te tjere por JO..... keto perkundrazi me jane pakesuar se per te me hequr nuk kane guxuar, te pakten tani per tani....ndaj me duket me shume nje inat personal se guxova te kandidoj perballe ketyre shefave te perjetshem por qe mua te pakten qe jua kam pare gjithe dokumentacionin as nuk mund te ma mbushin mendjen as te me perkulin me presione te tilla. Te tjeret ndoshta mund t'i trembin por mua jo. 
Kur lexoj pastaj dhe statuset e kolegeve me te vjeter e me te rinj per ZHGENJIMIN TOTAL mbi gjendjen e mjekut edhe une pavaresisht se gezoj titullin Profesor e jam President i nje shoqate europiane, pjese e EASD, me te drejte me lind dilema: a duhet vertet te vazhdoj te perplasem me paaftesine e kthyer ne sistem ketu ne Shqiperi, apo mos duhet ta mendoj seriozisht largimin per ne nje vend ku nuk hyn ne pune tarafi, miku, apo lidhja politike, POR VLERESOHESH SIPAS AFTESIVE. E siç do te thonin shume kolege edhe PAGUHESH SIPAS AFTESISE...🤔🤔🤔🤔

Screenshot_3.jpg

Modifikuar më E Enjte, 23 May 2019 18:27

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Sport

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Rinovimi i Edin Xhekos me Romën ishte një goditje për Interin, pasi komplikon shumë planet e zikaltërve në merkato. Interi shpresonte shumë që të mbërrinte te boshnjaku duke futur në...

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Aktualitet

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Pas të nxehtit afrikan, moti në Europë do pësojë disa ndryshime të mëdha. sipas metereologut të Accuweather, Tyler Roys, shtatori do të sjellë reshje shiu në Ballkan. Sistemet e motit të...

Panariti: Zgjidhja e vetme, vetëm zgjedhje të përgjithshme dhe vendore

Politikë

Panariti: Zgjidhja e vetme, vetëm zgjedhje të përgjithshme dhe vendore

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti, ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend, duke theksuar se zgjedhjet e përgjithshme dhe vendore janë e vetmja zgjidhje për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!