Bashkia e Vaut të Dejës shkresë KQZ-së: Zgjedhje nuk ka. Liro sa më shpejt ambientet e shkollave

Tuesday, 18 June 2019 17:02

Bashkia e Vaut të Dejës ishte një ndër 27 bashkitë që nuk pranoi të bëjë zgjedhje më 30 qershor në territorin e saj, duke respektuar kësisoj dekretin e Presidentit të Republikës për shtyrjen e datës së zgjedhjeve.

Sot në një shkresë zyrtare dërguar KQZ-së, Bashkia Vau Dejës ka vendosur ultimatum orën 16:00 të datës 19 Qershor si afat për të liruar ambjentet e KZAZ nr 6.

Nga ana tjetër, Bashkia Vau Dejës ka urdhëruar ndërprerjen e veprimtarisë zgjedhore të çdo lloji për të gjithë subjektet ne territorin e kësaj bashkie.

auto_vau11560868640.jpgauto_vau31560868653.jpgauto_vau21560868646.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!