Alarmi i gazetarit: Jemi para një konflikti, shteti është duke rënë

Tuesday, 18 June 2019 22:08

Gazetari Ilir Babaramo thotë se shteti është duke rënë dhe jemi përballë një përplasje të ashpër.

Duke cituar Fukujamën, Babaramo tha se dy polici po përplasen me njëra-tjetrën, ajo bashkiake zbaton dekretin e Presidentit dhe policia e shtetit zbaton vendimin e KQZ.

“Nuk do shkojmë se kush i ka bandat më të forta ndaj duhet gjetur një pakt kombëtar”, tha gazetari.

Ndërsa Alfred Peza tha se situate është e tensionuar “vetëm në kokat e opozitarëve”.

Sekretari për Marrëdhëniet me mediat në PS tha se kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi nuk është në mbrojtje të asnjë ligji që rregullon detyrën e kryebashkiakes. Kujtojmë se në Shkodër u dogj klasa e shkollës ku ndodheshin materialet e KZAZ.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!