80 përqind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

E mërkurë, 19 June 2019 08:23

Në emisionin “Opinion” te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes popullit dhe palës qeveritare që ka hapur KZAZ-të për votimet me datë 30 qershor dhe kur nuk ka datë zgjedhjesh, sipas dekretit të shfuqizimit nga Presidenti Meta.

Presidenti Republikës ka kërkuar që partitë politike të fillojnë bisedimet për gjetjen e një date të re zgjedhjesh, bile ka filluar takimet e para, por kryeministri Rama nuk e njeh dekretin e po shkon me vrap drejt sherrit me 30 qershor.

Ndërkohë bashkitë kanë kërkuar të respektohet dekreti presidencial, si i vetmi organ kushtetues që ka të drejtë të vendosë për zgjedhjet. Bashkitë kanë kërkuar që KQZ-ja të largojë KZAZ-të me materialet e votimit të cilat janë vendosur nëpër shkolla që janë mjedise pronë e bashkive. Nga ana e saj policia ka filluar shtetrrethimin e KZAZ-ve duke e çuar në konflikt civil, siç ndodhi dje në Tropojë dhe Shkodër. E ku do të vazhdojë sot dhe përditë përplasja.

Ndaj Blendi Fevziu futi një sondazh online në Opinion për të parë mendimin popullor se ku po shkojmë me 30 qershor. 79 përqind e njerëzve mendojnë se po shkohet drejt përplasjes civile me 30 nëse kryeministri nuk tërhiqet. Kjo është katastrofale për vendin dhe jetën e qytetarëve.

Ndaj duhet patjetër të ndalet ky turravrap vrasës.

ec4d39ff-4970-4ad7-8724-3a1ce52b2abf.jpg

Modifikuar më E mërkurë, 19 June 2019 08:44

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!