VIDEO/ Tension në Kavajë përpara KZAZ, protestuesit i vendosin afat Policisë

E mërkurë, 19 June 2019 10:58

Dhjetëra qytetarë në Kavajë janë grumbulluar mëngjesin e sotëm përpara shkollës 9-vjeçare “3 Dëshmorët”, duke bërë thirrje për largimin e KZAZ së ngritur në palestrën e kësaj shkolle.

Ata kanë lënë afat që deri në orën 16:00, kjo qëndër votimi të largohet nga ambientet e shkollës, në respekt të dekretit të Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Kryebashkiaku Isa Sakja, i ka dërguar një kërkesë zyrtare KQZ-së, Ministrit të Brendshëm dhe Prefektit të qarkut Tiranë që në 14 qershor për të ndërprerë të gjitha veprimet dhe afishimin e listave të zgjedhësve në KZAZ nr.42, kërkesë që deri tani nuk është marrë parasysh.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shahini gjen shkakun te lindshmëria, jo emigrimi masiv për uljen e numrit të nxënësve

Aktualitet

Shahini gjen shkakun te lindshmëria, jo emigrimi masiv për uljen e numrit të nxënësve

Ministria e Arsimit, Besa Shahini përgënjeshtroi shifrat e opozitës për uljen e madhe të numrit të nxënësve në shkollat shqiptare. Sipas ministrisë së Arsimit numri i nxënësve në rënie ndodh...

Flakë të mëdha në Elbasan, digjen thuajse 2 Ha pyje

Aktualitet

Flakë të mëdha në Elbasan, digjen thuajse 2 Ha pyje

Është lokalizuar zjarri në Kodër Krastë të Elbasanit. Bashkia e Elbasanit ka reaguar në lidhje me flakët dhe i ka bërë thirrje autoriteteve për të kapur autorët e zjarrvënies. Shuarja e...

Lefter Maliqi: S’thonë kot kur drejton i keqi vendin e merr dreqi

Politikë

Lefter Maliqi: S’thonë kot kur drejton i keqi vendin e merr dreqi

Nga Lefter Maliqi S’thonë kot kur drejton i keqi vendin e merr dreqi. Fara e keqe do zhdukur shpejt. E kush na drejton?? Kryeministri i tepsisë, filxhanit, timonit, Romeos dhe Zhuljetës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!