Kryemadhi: Kjo ditë e sotme do ti jap fund tranzicionit

Premte, 21 June 2019 20:28

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka dalë nga ambjentet e selisë për t’iu bashkuar bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.

Kryemadhi u shpreh se dita e sotme do t’i japë fund tranzicionit dhe largimi i Ramës mbyll tranzicionin në Shqipëri.

Monika Kryemadhi: Sfida që Rama kishte me qytetarët për ti larguar shpresën nga sytë i ka nxitur, që secili nga ne të luftojë brenda vetes që nesër Shqipëria të jetë një vend evropian. Shqiptarët janë më të vendosur se kurrë për të qenë në BE. Sot është një protestë paqësore, pavarësisht provokacioneve. Kjo është protesta e nënëve, grave. Rama është një nga shkatrrimtarët e të ardhmes së Shqipërisë. Jemi një vend i bekuar nga zoti dhe ky do ta bëjë forcën e shqipatrëve për tu përballur me sektin e "Rilindjes". Këta kanë kapur çdo segment, por nuk kanë kapur dot zemrën e shqiptarëve. Kjo ditë e sotme do ti japi fund tranziocionit. Tranzicioni do të mbyllet me etapën e Ramës dhe pas ikjes së tij do të jetë e çliruar.

 

Modifikuar më Premte, 21 June 2019 20:52

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!