VIDEO/ Protestë në heshtje jashtë shkollës 'Kushtrimi i Lirisë': Edhe në 1945 kështu u votua, si sot!

Diel, 30 June 2019 09:37

Në KZAZ-në në shkollën “Kushtrimi i Lirisë”, një numër qytetarësh kanë vendosur të protestojnë apo “të votojnë”, në mënyrë ironike.

Njeri nga të rinjtë jovotues, që protestonte në heshtje jashtë KZAZ, tha: “Ne jemi këtu për të dëshmuar që ka zëra kundër, që ne kemi një mendim ndryshe. Kush ka mendim ndryshe, le të votojë. Edhe në 1945 ndodhi kështu: shkuan votuan, bënë qejf....

Votimet kështu u bëkan? Atëherë nëse votimi për një kandidat, le të fitojë edhe dhjetë herë të tjera!”

Modifikuar më Diel, 30 June 2019 10:49

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Politikë

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Policia e Shtetit ka finalizuar një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasurisë që rrjedhin nga veprimtaria kriminale. Mijëra euro, tokë...

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!