Pamje rrëqethëse/ Terror në Postribë, "Serbë!! Çfarë po bëni? Na terrorizuan në 5 të mëngjesit"

Hënë, 01 July 2019 12:58

Familjarët e shtetasit Emran Shabaj, i cili u arrestua pasi akuzohej për pengim të procesit zgjedhor, kanë reaguar duke hedhur akuza të forta ndaj policisë.

Ata shprehen se policia i ka dhunuar dhe terrorizuar, duke iu shkuar në banesë që në orët e para të mëngjesit ndersa e kane quajtur nje arrestim skandaloz dhe totalisht te jashteligjshem.

 Gjyshi i Emranit, Osman Shabaj shprehet se policia e shtetit qe ne oret e para te mengjesit ka terrorizuar familjen duke bere arrestimin e nipit te tij. Sipas tij familja Shabaj jane dhunuar vetem se nuk kane dashur qe te votojne.

Nipi nuk ka bere asgje dhe eshte artestuar patedrejte pretendojne familjaret. Shtetasja Jetmira Shabaj u shpreh se policia e ka dhunuar ate duke i lene shenja ne qafe.

Edhe vellai Bekim Shaba i cili ka pak dite qe ka dale nga spitali i traumes deklaron se eshte dhunuar duke e kapur me force ne fyt dhe duke rrezikuar qe te krijojne serish komplikacione.

Familja Shabaj i quajti serb efektivet e policise te cilet sipas tyre kane hyre ne menyre skandaloze ndersa shprehen se  e gjitha kjo eshte politike duke qene se jane nje familje e djathte. Emran Shabaj eshte nipi i Fazes Shabes, ish kryetar i komunes Postribe per shume vite nen siglen e PD.

shkoder on Vidnews.

shkoder on Vidnews.

shkoder on Vidnews.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Politikë

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Policia e Shtetit ka finalizuar një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasurisë që rrjedhin nga veprimtaria kriminale. Mijëra euro, tokë...

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!