Meta ironizon numërimin e votave nga PS

Hënë, 01 July 2019 22:17

Gjatë zgjedhjeve lokale u konstatuan disa parregullsi, ku në disa bashki numri i votave ishte më i madh se i votuesve, gjë e cila vuri në pikëpyetje ndershmërinë e procesit të votimit të zhvilluar ditën e djeshme pa pjesëmarrjen e opozitës.

Një rast i tillë ishte Bashkia e Urës Vajgurore, për të cilën KQZ deklaroi se kishin marrë pjesë në votime 5900 persona. Ndërkohë që sot kandidatja Juliana Memaj është shpallur votuese me 7666 vota.

Por më vonë, KQZ u justifikua duke thënë se ato ishin të dhëna paraprake dhe jo zyrtare.

Lidhur me diferencën mes votave dhe votuesve, ka reaguar dhe presidenti Ilir Meta.

Presidenti ka publikuar në “Facebook” një meme me të cilën ironizon numërimin e votave.

Në postimin e tij, Meta shkruan:“Numërim, jo mbi parimet e shtetit të së drejtës, por mbi progresionin gjeometrik”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Politikë

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Policia e Shtetit ka finalizuar një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasurisë që rrjedhin nga veprimtaria kriminale. Mijëra euro, tokë...

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!