Festa me tifozët e Celtic, Meta "pushton" mediat botërore

E mërkurë, 10 July 2019 21:55

Video e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta duke festuar me tifozët e Celtic para sfidës së Champions League në Sarajevë është bërë virale dhe po bën xhiron e botës. 

 

Rreth 50 media nga i gjithë globi, mes të cilave edhe disa nga më prestigjiozet, kanë publikuar videon e presidentit shqiptar që këndon me tifozët e veçantë skocezë në mes të Sarajevës dhe janë habitur nga sportiviteti i Metës. 

 

"The Sun", Yahoo.com”, “Msn.com”, “Daily Telegraph”, media europiane, apo deri edhe Australi dhe në Indi kanë publikuar videon e takimin e veçantë të Metës me fansat e Celtic FC, duke e trajtuar si një episod mjaft pozitiv që meriton të evidentohet sa më shumë, veçanërisht për sportivitetin e Metës dhe mënyrës tepër origjinale të tij për të promovuar Shqipërinë kudo në botë.

 

 

Në fakt, video u publikua nga Presidenti i Shqipërisë në profilet e tij në rrjetet sociale, por u shpërnda menjëherë kudo dhe është komentuar gjerësisht nga tifozët skocezë, por edhe nga media ndërkombëtare. “Festë presidenciale”, shkruan në titullin e artikullit përkatës edicioni skocez i tabloidit të famshëm britanik “The Sun”, që raporton se Presidenti Meta është takuar rastësisht me tifozët bardhejeshil në rrugët e Sarajevës dhe ka kaluar disa momente gazmore së bashku me to. 

 

“President Meta këndoi me fansat dhe më pas postoi videon në profilin e tij në rrjetet sociale, ndërkohë që nuk munguan edhe batutat për legjendën e Celtic, shqiptarin Rudi Vata”, shkruan “The Sun”. 

Modifikuar më E mërkurë, 10 July 2019 22:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Aktualitet

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Prangosen 3 të rinj në Mirditë. Një 20-vjeçar dhe dy të tjerë nga 24 vjeç janë kapur nga policia pas goditjes me sende të forta të një 43-vjeçari në qytetin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!