I dënuar me 35 vite burg për vrasje, arrestohet pas 4 vitesh

Premte, 12 July 2019 18:49

Policia e Durrësit ka arrestuar një 53-vjeçar të shpallur në kërkim për vrasje.

Bëhet fjalë për shtetasin Skënder Baku, banues në Luz të Fushë-Krujës, i cili më datë 28.09.2015 është dënuar me 35 vjet burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda për veprat penale “vrasje për gjakmarrje, kryer në bashkëpunim” dhe “prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Ky shtetas, më datë 01.09.2013, në Fushë-Krujë ka vrarë me armë zjarri shtetasin L.Sh.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident i rëndë dy të plagosur, 20-vjeçarja në gjendje të rëndë

Aktualitet

Aksident i rëndë dy të plagosur, 20-vjeçarja në gjendje të rëndë

Aksident i rëndë është regjistruar në mesnatë në Elbasan, ku për pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ndodhi në rrugën e Krastës në periferi të qytetit të Elbasanit...

Avioni me drogë në Divjakë, ekstradohet nga Belgjika i denuari me 7.4 vjet

Aktualitet

Avioni me drogë në Divjakë, ekstradohet nga Belgjika i denuari me 7.4 vjet

Një tjetër i kërkur bie në prangat e Policisë belge falë shkëmbimit të informacionit në kohë reale mes Interpol Tirana dhe Policisë belge. Nga specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi...

Rasti i Alvinit / Gazetari i ‘Le Iene’ i përvishet Sandër Lleshit: Gajasët italianët

Aktualitet

Rasti i Alvinit / Gazetari i ‘Le Iene’ i përvishet Sandër Lleshit: Gajasët italianët

Taulant Kopliku, gazetari i emisionit italian ‘Le Iene’ ku u bë publik dhe rasti i Alvin Berishës, ka ironizuar keq ministrin Sandër Lleshi i cili ishte në Bejrut ditët e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!