VIDEO/ ‘Çunat problematikë‘ të Arben Ahmetajt, presion mediave në Kavajë: Fikini kamerat!

Tuesday, 30 July 2019 19:50

Kreu 5% i Bashkisë së Kavajës, Redjan Krali, pas betimit në Prefekturë, ka përdorur forcën për të uzurpuar institucionin e bashkisë.

Pasi thyen derën kryesore me mjete të forta, socialistët kanë ndryshuar edhe bravën duke bërë që edhe Bashkia e Kavajës të jetë nën pushtimin rilindas.

Por një tjetër episod i rëndë ka ndodhur gjatë tensioneve të ditës së sotme në këtë qytet.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme dhe sipas raportimeve nga Kavaja të gazetarit Ermal Rizai, persona të paidentifikuar dhe ‘të njohur’ të ish ministrit Arben Ahmetaj kanë arritur deri aty sa të kërcënojnë edhe mediat.

Teksa po shqyenin derën kryesore të bashkisë ata i kanë ‘kërkuar’ mediave të pranishme të fiknin kamerat. 

Ja pamjet:

 

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Bota Shqiptare

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Në një video që po bën xhiron e rrjetit kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti është filmuar në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” kur po zhvillohej ndeshja Kosovë –...

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!