Detaje të reja nga Shkodra: Ngjarja ndodhi në një lokal, i plagosuri vëllai i një oficeri policie

Hënë, 12 August 2019 15:34

Teksa orët kalojnë të tjera detaje dalin në dritë për ngjarjen e Shkodrës, ku mbeti i plagosur 38-vjeçari Vat Shpati.

I plagosuri është vëllai i oficerit të policisë për vrasjet, Pëllumb Shpati.

Siç njofton edhe policia, konflikti dhe përplasja mes 38-vjeçarit dhe dy vëllezërve ka ndodhur në lagjen “Mark Lula”.

Ngjarja ka ndodhur në një lokal, ku pas një debati mes tij me agresorët (vëllezër mes tyre), 38-vjeçari është qëlluar me thikë dhe aktualisht ndodhet në sallën e operacionit. Policia

e Shkodrës ka indetifikaur autorët e dyshuar të ngjarjes të cilët janë Aleks dhe Luigj Martini dhe po punon intesivisht për prangosjen e tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!