Banorët e Unazës së Re vazhdojnë luftën e tyre kundër pushtetit të inkriminuar

Saturday, 07 September 2019 20:27

Banorët e Unazës vazhdojnë qëndresën e tyre kundër babëzisë së qeverisë Rama dhe Bashkisë së Erion Veliajt me projektin e përfitimit të miliona eurove në kurriz të rreth 400 familjeve. Protesta e tyre kundër projektit 40 milionë euro për 2 kilometër rrugë vazhdon prej më shumë se 10 muaj pa pushim. Ata kërkojnë nga Rama dhe Veliaj të largohen nga shtëpitë e tyre pasi të parët që do ta pësojnë do të jenë vetë dy hajdutët, siç i quajnë kryebashkiakun dhe kryeministrin.

“Ta harrojnë që ne do t’i lirojmë shtëpitë tona. Ne ato i kemi bërë me shumë djersë. Qeveri hajdute. Populli është më i pakënaqur se kurrë nga kjo qeverisje. Këto që po bëjnë rilindësit nuk i ka bërë asnjë qeveri”, tha një nga banorët.

“Qeveria kërkon të ndërtojë kulla, me qëllim pastrimin e parave të krimit mbi gjakun dhe djersën e familjeve tona”tha një tjetër banor.

 

70242558_2304662736530198_4141668664686411776_n.jpg

69908514_2304662789863526_1888162954415702016_n.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!