Libra të zhgarravitur po jepni/ Gazetarja i përvishet Ramës: Boll me propogandë

Tuesday, 10 September 2019 19:06

Gazetarja Entela Duka ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me nismën e trumpetuar nga Qeveria Rama për shpërndarjen e librave falas për nxënësit e klasave fillore.

Duka thekson se se kjo është një propagandë, pasi sipas saj, në fund të fundit libra të zhgarravitur po jepen.

“Ju lutem boll me këtë propagandën e shpërndarjes së librave falas, se në fund të fundit libra të zhgarravitur po jepni. Asnjëherë nuk më kanë pëlqyer lëmoshat.

Si një prind që kam fëmijë në shkollë unë do ti blej. Jo se kam para, por në tekstet e vajzave të mia kam konstatuar që pavarësisht se paraardhësit kanë tentuar ti fshijnë përgjigjet janë të dallueshme.

Më mirë po mbajmë çantën e vjetër e po blejmë libra të rinj. Çka dhurohet nuk merret mbrapsht, se na i keni bërë edhe me fjongo”, shkruan gazetarja.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!