Pesë muaj pa marrë pagat, punonjësit e stadiumit ‘Loro Boriçi’ e trajnerët e akademisë ‘Vllaznia’ në protestë

E Enjte, 12 September 2019 11:25

30 punonjës, një pjesë që punojnë në stadiumin ‘Loro Borici’, të tjerë të fushes sportive ‘Reshit Rusi’ dhe trajnerët e akademisë ‘Vllaznia’ prej 5 muajsh nuk marrin pagat. Kjo situatë e ka detyruar këta punonjës që të hidhen në protestë përpara bashkisë Shkodër

Gazetari Senad Nikshiqi raportoi për ‘BalkanWeb’ se në mbështetje të tyre ishte edhe Albert Tuka, kryetar i bashkimit të sindikatave të pavarura të Shqipërisë. Tuka tha se një fond prej 200 milionë lekësh të vjetër i akorduar nga Këshilli Bashkiak i Shkodrës në prill të këtij viti nuk është kaluar nga ana e Prefekturës se qarkut duke bërë që punonjësit te mos paguhen prej 5 muajsh.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Ata kërkojnë qe institucionet te gjejnë një zgjidhje dhe te marrin pagat sepse shume prej tyre”, -tha Tuka- “marrin bukën me listë apo nuk kanë para as për të paguar energjinë elektrike. Kërkojnë nje zgjidhje sa me pare”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!