Detajet/Arrestohen 3 shqiptarë, udhëtonin me 12 milion euro kokainë me vete

E mërkurë, 09 October 2019 17:21

Tre shqiptarë janë arrestuar ditën e sotme në Zvicër ndërsa po transportonin një sasi të konsiderueshme droge.

Shqiptarët kishin me vete në momentin e arrestimit 12 kg kokainë me vlerë 12 milion euro.

Policia zvicerane nuk jep detaje lidhur mbi identitetin e shqiptarëve, ndërsa bëhet e ditur mosha e tyre 23, 29 dhe 39 vjeç.

 

Trafikantët po udhëtonin me dy automjete të ndryshme kur u ndaluan nga Policia.

Droga u gjet gjatë kontrollit në makinën ku udhëtonte shqiptari 23 vjeçar të cilit iu gjetën 9 pako kokainë e fshehur në një fund të dyfishtë të modifikuar në makinë.

Në automjetin e dytë ku udhëtonin dy shqiptarët e tjerë u gjet një tjetër pako me kokainë.

Sipas mediave vendase dyshohet se kokaina trafikohej nga Holanda.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Lufta” në Astir, Klajda Gjosha: Është pasqyra e qeverisjes që ka degraduar në arrogancë

Politikë

“Lufta” në Astir, Klajda Gjosha: Është pasqyra e qeverisjes që ka degraduar në arrogancë

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, shkruan në një postim në “Facebook” se përplasja e sotme në Astir është ndërthurja e korrupsionit me dhunën çnjerëzore që ushtrohet ndaj qytetarëve. “Përplasja sot në...

Cikalleshi thumbon Panuccin dhe hakmerret për përjashtimin e dikurshëm!

Sport

Cikalleshi thumbon Panuccin dhe hakmerret për përjashtimin e dikurshëm!

Sokol Cikalleshi, sulmuesi i Shqipërisë, që për arsye dëmtimi nuk do të jetë për dy ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës, është kthyer të flasë për çështjen e dikurshme me Panuccin...

Shqipëria do të jetë pjesë e platformes dixhitale rajonale të  menaxhimit të mbetjeve të ngurta jo të rrezikshme

Sociale

Shqipëria do të jetë pjesë e platformes dixhitale rajonale të menaxhimit të mbetjeve të ngurta jo të rrezikshme

Edhe pse ka patur dhe ka shumë iniciativa ricikluese të përdorimit të cikleve të produkteve ekzistuese dhe të teknologjisë rikuperuese, ende ekzistojnë burime të rëndësishme mbetjesh dhe materialesh, të cilat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!