Ku i ka ngec gozhda Ramës me prokurorin e Durrësit

E mërkurë, 09 October 2019 17:49

Ka më shumë se një javë që kryeministri qoftë si pozicion, qoftë si person bashkë më kklounin që e ka zgjedhur si zv/kryeministër i sulen një prokurori në Durrës.

Për të bërë skanerin e prokurorit është një çështje tjetër, por kryekllouni dhe ky dacibao që mori pjesë në proces, duhet të kenë një problem shumë të madh dhe nuk kuptohet se pse i ka ngec gozhda Ramës tek ky prokurori. Po të marrësh parasysh dorëheqjet në Vlorë të drejtuesve të Ramës në Drejtoria e Kadastrës dhe ngjarjet që shoqëruan kadastrën e Durrësit, duhet të kemi parasysh qe mafia e pronave me në krye banditët e Rilindjes ndoshta kanë filluar të kenë prishje pazaresh.
Është e papranueshme nga aspekti ligjor që zv/kryeministri merr pjesë dhe shantazhon një proces gjyqësor në emër të postit që mban. Por një hall i madh duhet ta ketë zënë bandën e Rilindjes, kryetarin e saj lidhur me prishjen e pazareve me mafian e pronës. Sipas të dhënave te sigurta burime brenda Rilindjes thonë që Rama ka qenë shumë me prokurorin Arjan Ndoja.
Çfarë ka ndodhur që iu është prishur miqësia.   

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!