FOTO/ Kapen 116 kg drogë shqiptare në Greqi

E mërkurë, 09 October 2019 17:49

Një sasi e konsiderueshme kanabisi është kapur në dy makina në Grevena, pak kilometra larg nga Kapshtica.

Mediat greke bëjnë të ditur se janë sekuestruar 116 kilogramë kanabis sativa që dyshohet se është marrë në Shqipëri.

Operacioni në zonën e Grevena, ku policia greke ka ndaluar dy automjete.

Në njërën prej makinave sekuestroi 36 pako me 116 kg 100 gram marijuanë ndërsa mjeti i dytë shërbente si pararojë për të kontrolluar rrugën.

Në pranga janë vënë 3 grekë, 34, 36 dhe 51 vjeç.

Gjate kontrolleve në makina dhe në banesat e të dyshuarve, u gjetën edhe 285 gram kanabis 1 peshore, 1 thikë, 6 celularë dhe 260 euro.

Modifikuar më E mërkurë, 09 October 2019 17:52

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!