‘Rama po të dëgjonte Soros nuk përfundonte si gruaja e Bilalit në foton me Obaman’

E mërkurë, 09 October 2019 22:21

E ftuar në Syri Tv në ‘Çim Peka Live’, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, duke iu drejtuar kryeministri Rama, tha se nëse ky i fundit do kishte dëgjuar Sorosin nuk do kishte përfunduar si gruaja e Bilalit në fotografinë e Obamas.

Kryemadhi tha më tej se Rama është aq dinak sa nuk firmos vetë për koncesionet pasi ka frikë nga dënimi, por ia ka lënë të gjitha koncesionet ministrave të tij.
‘Të gjitha koncesionet Rama ia ka lënë Milva Ikonomit, Beqajt, Damianit, Niko Pekeshi, Erion Braçes e me radhë. Rama nuk ka firmosur vetë. E dini që për ligjin për Teatrin nuk ka marrë pjesë në votim dhe nuk asnjë fjalim të tij në procesverbal që nesër të jetë i larë. Madje nuk ka votuar as pro.’
Kryemadhi foli edhe për sjelljen e Ramës me ndërkombëtarët

‘Si gënjen Edi Rama. Sjellja e Edi Ramës me ndërkombëtarët është shumë më interesante se e Sali Berishës, Nanos, Bashës dhe me radhë.

Vetëm amerikanët nuk e kanë ngrënë nga Edi Ramën. E hëngri vetëm pak Obama. Deri në momentin që Edi Rama nuk cënonte sigurinë e Evropës me narkotikët për ndërkombëtarët nuk ishte probleme. Në momentin që kriminelët e tij pushtuan Evropës atëherë u kthye në problem.

Edi Rama po të dëgjonte Sorosin nuk përfundonte si gruaja e Bilalit. Edi Rama ka ardhur si sponsorizim nga shoqëri e hapur e financuar nga Soros

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

Politikë

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në Holyhead, Wales, të shtunën. BBC njoftoi se oficerët e Policisë...

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Politikë

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka falënderuar në gjuhën shqipe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas vendimit të djeshëm për të miratuar protokollin për anëtarësimin e vendit të...

Kundërshtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficerë policie

Aktualitet

Kundërshtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficerë policie

Debati me shefin e rrugores së Tiranës u ka kushtuar vendin e punës 3 oficerëve të policisë. 2 shefa të komisariatit të policisë rrugore në Tiranë dhe një specialist janë larguar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!