Jashtë trafikues, brenda biznesmen/ Kush është koka e trafikut të drogës në Spanjë

E Enjte, 03 May 2018 18:31
foto ilustruese foto ilustruese

Një nga bosët shqiptarë që u kap me drogë në Spanjë është Arjan Ndoci, vëllai i një prej biznesmenëve më të fuqishëm në vend Arjan Ndocit, të cilit i janë besuar nga pushteti ndërtime të shumta. Ai gjithashtu rezulton ortak në një qendër tregtare.  Vëllai i Arjan Ndocit ka në pronësi gjashtë kompani ndërtimi të cilat kanë ndërtuar disa godina të mëdha në Tiranë mes tyre edhe qendra biznese të rëndësishme për kryeqytetin. Gjithashtu një prej kompanive të familjes Ndoci ka kryer edhe import dhe eksport mallrash, por tashmë është me aktivitet të mbyllur.

Arjan Ndoci është koka e trafikut të drogës nga Kolumbia nga Spanjë dhe që më pas shpërndahej në të gjithë Europën. Ndoci rezulton se nuk është dënuar apo ndaluar më parë për trafik, ndërsa vijojnë shkëmbimet e informacioneve mes autoriteteve shqiptare dhe atyre spanjolle.

Vëllezërit Ndocaj asnjë lidhje biznesi me njëri-tjetrin

Mes Arjan Ndocajt dhe Viktor Ndocajt nuk rezulton asnjë lidhje apo përfshirje në biznese të përbashkëta. Bie në sy se edhe nga aktivitetet e familjes Ndocaj, emri i Arjanit nuk është i përfshirë.

Pas sekuestrimit të një ton kokaine në Madrid, policia spanjolle deklaroi se dy shqiptarët e arrestuar ishin; Julian Deblini dhe Dritan Gradica, por këtij të fundit dyshohet se i kanë vjedhur identitetin, pasi koka e trafikut është Arjan Ndoci.

Modifikuar më E Enjte, 03 May 2018 19:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!