Kapen 130 kg drogë në kamionin me targa shqiptare, arrestohet shoferi

E Enjte, 03 May 2018 20:34

Një shqiptar është arrestuar nga policia maqedonase, pasi është kapur duke transportuar rreth 130 kilogram marijuanë me kamionin e tij me targa shqiptare.

Shoferi shqiptar rreth 37 vjeç është arrestuar nga policia në pikën kufitare Bogorodica të Maqedonisë. Droga ishte e ndarë në 323 pako dhe dyshohet se ka ardhur nga Shqipëria.

 “I dyshuari me veturën e tipit “Volvo” me targa shqiptare ka bartur drogë në vendkalimin kufitar Bogorodica. Në një hapësirë të veçantë në brendi kanë qenë të vendosura 323 pako me drogë marihuanë, që është konstatuar nga ana e zyrtarëve të autorizuar të Drejtorisë Doganore të Republikës së Maqedonisë”, thuhet në njoftimin e prokurorisë së Maqedonisë, e cila ka dhënë masën e paraburgimit prej 30 ditësh për shqiptarin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!