(Video) Gazetari Olldashi: Si rashë në "gjurmët" e Agron Xhafajt në Vlorë

Tuesday, 22 May 2018 22:41

Gazetari Jetmir Olldashi i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tregoi si zbuloi dëshmitarin X në Vlorë.

Olldashi: Nëse ministria e Brendshme do të kishte bërë detyrën e saj nuk do të flitej për trafik droge. Ata që e nxijnë imazhin e Shqipërisë janë policia e shtetit dhe ministria e Brendshme. Unë jam nisur për të bërë punën time për të bërë një investigim në lidhje me drogën në Vlorë, më pas ndodhi ajo që ndodhi dhe nuk është faji im. Nuk u nisa për të bërë këtë, kjo doli rrugës. Nuk është normale që vëllai i ministrit të merret me trafik. Fakti që dëshmitari që kisha me vete vinte nga bota e krimit, kishte njohje personale me vëllain e ministrit. Ishin i familjarizuar. I thërriste me nofka, si vagabondë, apo pasha. Bablja është kapur me 12 kg kokainë.

Modifikuar më Tuesday, 22 May 2018 22:42

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dervishi: Presidenti e ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese

Politikë

Dervishi: Presidenti e ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese

Këshilltari Ligjor i Presidentit, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese...

BE vihet në resht pas SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Turqisë

Globi

BE vihet në resht pas SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Turqisë

Bashkimi Evropian sot prezantoi sistemin për vendosje të sanksioneve të Turqisë për shkak të shpimit të paautoziruar në Detin Mesdhe në afërsi të Qipros. Asnjë kompani turke deri më tani nuk...

Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi

Globi

Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi

Në Hong Kong, një protestues u plagos rëndë me armë zjarri të hënën nga një polic, ngjarje që shënon një përshkallëzim dramatik të demonstratave pro-demokracisë. Pamjet video tregojnë një polic duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!