Vlorë/ I vë benzinën klinikës së Shefit të Gjinekologjisë, arrestohet në flagrancë i riu

Diel, 08 Prill 2018 10:24

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë shtetasin Musto Kapaj, 27 vjeç, pasi dyshohet se ka tentuar të djegë me benzinë klinikën private të Shefit të Gjinekologjisë në Vlorë, Beikush Shehu.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme.

Policia raportohen se nuk ka patur dëme në njerëz apo materiale.

Deklarata e policisë:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Musto Kapaj, 27 vjeç, banues në Gjorm, Vlorë.

Ky shtetas ditën e djeshme në lagjen ’24 Maji’, ka tentuar të djegë me lëndë djegëse, benzinë, klinikën private të shtetasit B.Sh, 64 vjeç.

Në klinikë nuk ka patur dëme në njerëz apo materiale.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Vlorë, për veprën penale ‘Shkatërrimi i pronës me zjarr, e mbetur në tentativë’, të parashikuar nga neni 151 e 22 të Kodit Penal.

Modifikuar më Diel, 08 Prill 2018 10:33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!