Kryeministri Edi Rama ditën e sotme u bëri një ftesë të hapur për dialog të gjitha partitë opozitare për reformën…
Mjekët dhe Instituti i Shëndetit Publik kanë vlerësim të ndryshëm për numrin e virozave në vend. Të parët thonë se…
Në prag të Samitit të Kombeve të Bashkuara për Klimën, i cili do të mbahet në New York, javën që…
Arba Kokalari deputetja me origjinë shqiptare e zgjedhur në Parlamentin Europian nga radhët e partisë suedeze “Moderata”. Lajmin e ka…
Janë zbuluar detaje të reja nga plagosja që ndodhi në orët e para të ditës së sotme në Bulqizë. Mësohet…
Një shqiptar dyshohet se i ka dhënë fund jetës brenda makinës së tij, duke u vetëdjegur në Rodos, ndërsa trupi…
Prej vitesh Shqipëria po përballet me fenomenin e shpopullimit, ku ndër shkaqet kryesore renditen ulja e numrit të lindjeve dhe…
Ish-deputeti i PD Luciano Boci me anë të një deklarate për mediat tha se VKM me anë të së cilës…
Temperaturave të larta që na kanë shoqëruar përgjatë gjithë shtatorit duket se po u vjen fundi. Në një ndryshim surprizë,…
Manchester United dhe Victor Lindelof kanë zgjatur kontratën mes tyre deri në vitin 2024, me opsion rinovimin edhe për një…
10 kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi mendimin pozitiv për të…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur kongresin e 7-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë, duke theksuar…

Lajmet e fundit

Nuk ju pëlqen diçka në Facebook? Së shpejti mund të ankoheni në "Gjykatë"

Teknologji

Nuk ju pëlqen diçka në Facebook? Së shpejti mund të ankoheni në "Gjykatë"

Pas skandalit ku dolën të dhënat e miliona përdoruesve, Facebook ka marrë masat që të mos ndodhë më një gjë e tillë. Facebook do të krijojë një bord mbikëqyrës me 11...

Protokolli i Montrealit, 32 vite të sukseshme, sfida e re e ngohjes globale

Aktualitet

Protokolli i Montrealit, 32 vite të sukseshme, sfida e re e ngohjes globale

Në prag të Samitit të Kombeve të Bashkuara për Klimën, i cili do të mbahet në New York, javën që vjen, vlen të nënvizohet se Protokolli i Montrealit mbi substancat...

Komedia e zezë që ironizon Hitlerin, fitues i TIFF

Kulturë

Komedia e zezë që ironizon Hitlerin, fitues i TIFF

Filmi satirik “Jojo Rabbit”, me regji të Taika Waititit, është vlerësuar si prodhimi më i mirë i vitit në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto. Ngjarjet vendosen në vitin 1940 në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!