Vendimmarrje personale dhe e pa konsultuar me qytetarë dhe ekspertë është cilësuar firmosja e Minishengenit Ballkanik nga Kryeministri Edi Rama…
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” deklaroi se mos-hapja e…
Rasti i Alvin Berishës, të miturit që ndodhet në një kamp në Siri nuk është i vetmi. Gazetari Flamur Vezaj…
Debati për moshapjen e negociatave me Bashkimin Europian është përqendruar kryesisht në sferën politike. Por, pasojat më të mëdha që…
Presidenti francez, Emannuel Macron, ishte i bindur për “Jo” ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut pa nisur ende takimi i…
Dita europiane kundër trafikimit të qenieve njerëzore ka bërë bilancin e fenomentit në Lezhë. Në këtë qark ka patur tre…
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Satilno Bashon dhe vëllain e tij i…
Goditet një rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Sekuestrohet  3 kg e 200 gr  lëndë e dyshuar narkotike…
Interpol Tirana ka bërë të mundur ekstradimin e një shteti ukrainas, drejt Greqisë, pasi akuzohet se ka kryer një vrasje.…
Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari i ka bërë thirrje diplomacisë, të luajë një rol vendimtar për të kthyer nga…
Fitim Zekthi/ Mënyra se si po përpiqet Kryeministri Rama të përballet me përgjegjësitë për kritikat e thella dhe kushtet e vendeve…
Akademiku Artan Fuga thotë se në Akademinë e Shkencave është bërë një puç institucional, pasi sipas tij Skënder Gjinushi është…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!