Prej vitesh, turistët që shijojnë panoramën piktoreske në Ocean City, në New Jersey, përballen me disa vizitorë jo shumë të…
Më shumë se 30 mijë shtetas të Kosovës kanë hyrë në Shqipëri 24 orët e fundit. Shtetasit e Kosovës po…
FUSHË-KRUJËZjarret nuk kanë të ndaluar në vend. Një zjarr i përmasave të fuqishme ka rënë në këto momente në afërsi…
Një zjarr i madh ka rënë në një sipërfaqe të pyllëzuar në fshatin Ziçisht, ku vatra e zjarrit është shfaqur…
Dy vëllezërit, Albano dhe Griseldo Kusi, përkatësisht 28 dhe 31 vjeç, të shpallur në kërkim për vrasjen e 26-vjeçarit, Indrit…
Drejtoria e Transportit Rrugor njoftoi se nga data 16 shtatori ofrohet një lehtësi e madhe për qytetarët që iu ëhstë…
Një 26-vjeçare në Elbasan ka rënë në prangat e policisë me akuzën e mashtrimit. Shtetesja A.D., banuese në Tiranë, dyshohet…
Fëmijë të dënuar dikur, sot ish-të përndjekur u takuan në kampin e Tepelenës, në një ceremoni përkujtimore ku u nderua…
Djegia e pyjeve të Amazonës ka bërë që edhe qytetarët shqiptarë të reagojnë dhe të shprehin keqardhje, por nga ana…
Dy persona kanë mbetur të plagosur në një aksident rrugor pasditen e sotme në superstradën Lezhë-Laç. Ngjarja ka ndodhur pranë…
Elbasan/ Një automjet, i cili po qarkullonte me shpejtësi ka dalë nga rruga dhe më pas është përmbysur në një…
Mesnata e djeshme ka dhuruar një surprizë fantastike në qytetin e Durrësit. Të gjithë pushuesit, të pranishëm me pushime në…

Lajmet e fundit

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Aktualitet

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se si një vrimë për shkarkimin e tubit...

Panik në Theth, qëllon me kallashnikov në ajër, prangoset 24 - vjeçari

Aktualitet

Panik në Theth, qëllon me kallashnikov në ajër, prangoset 24 - vjeçari

Ka qëlluar me armë zjarri automatik në ajër, kapet në flagrancë nga Policia e Shkodrës, së bashku me armën kallashnikov, me një krehër me fishekë. Ja njoftimi i plotë i Policisë: Telefonata...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!