Shqipëria në pesë vitet e fundit kishte ritmet e rritjes së ekonomisë nga më të lartat në Ballkan, por të…
Në Tiranë opozita ka rifilluar në mbrëmjen e së hënës, (8.07.2019) serinë e protestave kombëtare antiqeveritare, duke shënuar protestën e…
Forcat e policisë kanë konstatuar pranë ministrisë së Brendshme një person në gjendje jo të mirë shëndetësore. Menjëherë në vendin…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë mbrëmjen e kësaj të hëne, ku një person ka mbetur i vrarë…
Miliarderi Jeffrey Epstein akuzohet për trafiqe seksuale ku mes dhjetra vajzave edhe disa të moshës 14 vjeçare për periudhën 2002-2005.…
Arratisja e ish-bashkëshortes së kryeministrit të Emirateve të Bashkuara Arabe bëri bujë të madhe në media. Thuhej se pasi i…
Ish-anëtarja e Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj, e cila u shkarkua nga vettingu ka bërë ankesë në Gjykatën e Strasburgut. Kjo…
Gjykata e Kavajës jep masën e sigurisë “arrest me burg” për 5 të arrestuarit e vrasjes së pak ditëve më…
Së fundmi, Komisioni Evropian, ka bërë publik raportin për zhvillimin ekonomik të Shqipërisë dhe të vendeve të rajonit të Ballkanit…
OSHEE njoftoi se do stakojë energjinë elektrike në Tiranë në datat 8-9 korrik. Për shkak të punimeve në kuadër të…
Ne Berlin te Gjermanise ne 7 korrik 2019 u mbajt konventa ESQR per ZGJEDHJEN E CMIMIT TE KUALITETIT ne te…
Autori i goditjes me gur të makinës së analistit Fatos Lubonja, është identifikuar. Burime bëjnë me dije se policia ka…

Lajmet e fundit

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Politikë

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Policia e Shtetit ka finalizuar një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasurisë që rrjedhin nga veprimtaria kriminale. Mijëra euro, tokë...

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!