Gjykata e Kavajës jep masën e sigurisë “arrest me burg” për 5 të arrestuarit e vrasjes së pak ditëve më…
Së fundmi, Komisioni Evropian, ka bërë publik raportin për zhvillimin ekonomik të Shqipërisë dhe të vendeve të rajonit të Ballkanit…
OSHEE njoftoi se do stakojë energjinë elektrike në Tiranë në datat 8-9 korrik. Për shkak të punimeve në kuadër të…
Ne Berlin te Gjermanise ne 7 korrik 2019 u mbajt konventa ESQR per ZGJEDHJEN E CMIMIT TE KUALITETIT ne te…
Autori i goditjes me gur të makinës së analistit Fatos Lubonja, është identifikuar. Burime bëjnë me dije se policia ka…
Një befasi e madhe u ndodhi policëve dhe gardianëve mbrëmjen e djeshme në burgun e Shënkollit. Megjithatë, pas habisë, Policia…
Në dhjetor 2017, Ministria e Kulturës në Tiranë shpenzoi rreth 1.3 milionë lekë nga paratë e taksapaguesve për një blerje…
Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra është larguar nga detyra dhe në vend të tij është emëruar, Lauren Luli. Për këtë…
Bie në pranga një person i shpallur në kërkim në Gjirokastër. Një 59-vjeçar me inicialet I. M., i shpallur në…
Bien në pranga 8 shqiptarë në Itali të cilët akuzohen për trafikimt droge dhe shfrytëzim prostitucioni. Mediat italiane shkruajnë se…
Policët e Ankonas mëngjesin e ditës së djeshme vunë në pranga një 36-vjeçar shqiptar, nën akuzën e trafikimit të kokainës.…
Një lajm i bujshëm vjen nga Britania e Madhe, teksa është hapur gara për zgjedhjen e kryeministrit të ri, pas…

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!