Gjatë një takimi në Teatrin Kombëtar, artistët janë shprehur sërish kundër prishjes së godinës së këtij institucioni, por restaurimit të…
Reforma në drejtësi ka sjellë edhe një risi, prokurorin dhe gjyqtarin e medias. Por prej një viti kjo hallkë e…
Përshkimi i austradës Tiranë-Durrës dhe anasjelltas për drejtuesit e mjeteve ngjan më shumë si një sport ekstrem sesa udhëtim normal.…
7 persona janë arrestuar në Turqi pas një operacioni të madh antidroge. Një nga këto persona mësohet se është shqiptar…
Pavarësisht se Shqiptarët janë grupimi i dytë më i madh i emigrantëve në Itali pas rumunëve, kur bëhet fjalë për…
7 persona, mes të cilëve edhe një shqiptar, janë arrestuar në Stamboll të Turqisë me lëndë narkotike që arrinte vlerën…
 Nga Reshat Kripa Shkak për këtë shkrim u bë ballafaqimi i militantëve të Partisë Demokratike me mbeturinat e sistemit komunist në…
Hyrja në fuqi e listës së barnave të rimbursueshme më 5 maj ka bërë që farmacitë të pësojnë humbje të…
Nga Beqir SINA - New York 6 maji ditëlindja e Skënderbeut, shënohet për herë të parë edhe në Nju Jork,…
Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në Greqi, ku një shqiptar ka humbur jetën. Mediat e vendit fqinj…
Një shishe benzinë, shkrepëse dhe më pas vetëflijim. Ky ishte skenari me të cilin kishte vendosur t’i jepte fund jetës…
Ndryshimi i klimës, ngjarjet ekstreme të motit dhe temperatura në rritje lidhen ngushtë me ushqimin dhe bujqësinë. Në të gjitha…

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!