Një i ri shqiptar, 22 vjeç, ka humbur jetën në Itali pasi makina që ai drejtonte është shkatërruar plotësisht pas…
Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Vlorës ku në një shkollë një maturante ka humbur ndjenjat gjatë…
Pas denoncimit të një ditë më parë nga Mariglen Muka për dhunën e ushtruar ndaj tij nga dy efektivët e…
Dekani i Fakultetit të Shkencave Humane në Universitetin e Elbasanit, Albert Riska, dy pedagoge si dhe e 4 sekserë u…
Shirat do të vijojnë gjatë 15-ditëshit të parë të muaji por mbeten prezent deri në fund të tij kryesisht në zonat…
Një aksident tragjik u mori sot jetën dy shqiptarëve në Greqi. Ngjarja e rëndë ndodhi në të gdhirë të ditës…
Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Lushnje ku një adoleshent ka sulmuar me thikë në fytyrë…
Korrieri të cilit një ditë më parë iu grabit çanta brenda së cilës kishte dokumente nga posta sekrete e Prokurorisë…
Këto janë fotot e dekanit të Fakultetit të Shkencave Humane dhe shefes së departamentit të gazetarisë në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”…
Dy persona kanë rënë në pranga gjatë një operacioni policor në Tiranë, pasi ishin shpallur në kërkim për krime të…
Prokuroria e Elbasanit ka regjistruar procedimin penal për Dekanin e Fakultetit të Shkencave Humane në Universitetin e Elbasanit, shefes të…
Kuksianët dhe elbasanllinjtë vdesin më të rinj, korçarët dhe gjirokastritët jetojnë më gjatë Për shkak të nivelit të lartë të…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!