Nga Stela Taçi (Mjeke gastrohepatologe)   Kanceri kolorektal, rëndësia e parandalimit. “Dhimbja e barkut, humbja e oreksit, dobësi dhe humbje…
Pas njoftimit të prangosjes se dekanit të Fakultetit të Shkencave Humane, shefes së departamentit të gazetarisë dhe 1 pedagogeje për…
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve (DPT) kishte planifikuar të grumbullonte gjatë vitit të kaluar 19.3 miliardë lekë nga taksa e…
Shqipëria është nga të paktat vende në Europë që do përjetojë një tranzicion të trishtë të popullisë. Shekulli në të…
Tre pedagogë të Gjuhë-Letërsisë në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, kanë rënë në prangat e policisë.  Janë arrestuar edhe 4…
Reforma administrative territoriale duket se nuk i ka zgjidhur hallet e pushtetit vendor me paratë. Raporti i financave publike vendore…
Policia e Shkodrës ka arrestuar dy persona pasi akuzohen për mashtrim me shitjen e apartamenteve. Të ndaluarit janë Rapush dhe…
Praktikisht është e pamundur të bëhesh një udhëheqës i madh pa qenë një komunikues i madh. Nëse një mesazh nuk…
Polici e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me të shtënat me armë në rrugën “Don Bosko”. Siç bëhet…
Mbrëmjen e sotme të shtëna me armë janë dëgjuar në rrugën ‘Don Bosko’ në Tiranë. Kanë qenë banorët të cilët…
Një e mitur 15-vjeçare ka denoncuar sesi është abuzuar seksualisht nga burri i hallës. Ai quhet Resmi Turani dhe punon…
Nga BUJAR KAROSHI Banorët e Rabdishtit, Kërçishtit dhe Radomirës po rrisin interesin dhe investimet në infrastrukturën turistike, por rruga që…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!