"Jo, jo, jo dhe sërish Jo dëbimit”. Kjo ishte motoja e nxënësve të Shkollës së mesme “Rabelais”, të cilët kanë protestuar për…
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shprehur ngushëllimin e tij për ndarjen nga jeta të akademikut, albanologut e gjuhëtarit të…
Një aksident tragjik i ka marrë jetën shefit të njësisë operacionale të Gardës së Republikës Martin Nika. Ai është përplasur…
Audio-përgjimi ku pretendohet se është i përfshirë për trafik droge vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj është dërguar me…
Një 63-vjeçar ka humbur jetën disa ditë pasi ishte bërë operacion në QSUT. I moshuari nga Korçë ka ndërruar jete…
Ambasadori i SHBA-së në vendin tonë, Donald Lu, do të largohet nga Shqipëria. Në faqen e internetit të Shtëpisë së…
Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga  Londra, Mbretëri e Bashkuar drejt vendit tonë, i Shpëtim Bushaj, vjeç…
Forcat e policisë janë vënë në alarm mëngjesin e sotëm pasi janë njoftuar nga banorët për një granatë në Kombinat.…
Policia e Tiranës ka vënë në pranga gjatë ditën e djeshme 3 persona, të cilët kanë kapur duke shitur lëndë…
Një granatë e pashpërthyer është gjetur mëngjesin e ditës së sotme në Kombinat. Granata është gjetur pranë një lokali në…
Policia e Durrësit ka dhënë detaje për ndalimin e dy autorëve të dyshuar të vjedhjes së Prokurorisë dhe rojës private…
Nga Nikollaq Neranxi Sot, “kriminelit të rrezikshëm” Nikollaq Neranxi iu prish pedana në hyrje të dyqanit të tij tek 21…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!