Posta Shqiptare do të lançojë së shpejti për përdoruesit, aplikacionin E-Posta, i cili do të mundësojë kryerjen e një pjese…
Shpallen datat për provimet e maturës shtetërore për sesionin e dytë. Në këtë sesion kanë të drejtë të hyjnë të…
Qeveria ka përcaktuar disa rregulla të veçanta për punonjësit e përkohshëm që punësohen përmes agjencive private të punësimit. Vendimi përcakton…
 I njohur për aromën e fortë (nga e cila ka marrë edhe emrin), kjo drogë e re ka zëvëndësuar “Bonzai”-n,…
Dy vitet e fund kanë pësuar një rënie të ndjeshme në kërkesat për punësim në administratën shqiptare. Nga të dhënat…
Ministria e Shëndetësisë zgjidhi problemin e medikamentit të zemrës për aktorin Luftar Paja, pasi e denoncoi ndërprerjen e tij nëpërmjet…
Shqipëria vijon të ketë probleme të mprehta me mbrojtjen e mjedisit, të cilat po vijnë kryesisht nga mosmenaxhimi i mbetjeve…
Kanë rinisur sërish kërkimet për gjetjen e Xhorxho Seferit, një prej djemve të cilët ranë në “Shpellën e Pëllumbasit” në…
Nga Hekuran Vladi (shënim) Kontrata PPP për ndërtimin e Rrugës së Arbrit,   i është dhënë firmës "Gjoka Construction". Kjo firmë…
Pas dhënies së masës së dënimit nga gjykata i burgosuri Mikel Kasaj ka kërcyer mbi tavolinën e të pandehurit, duke…
Prokuroria e Vlorës ka nisur hetimet për çështjen e arratisjes së Mikel Kasës nga ambientet e gjykatës pasi u njoh…
 “Të rinjtë britanik mund të porosisin drogë, dhe bandat kriminale mund të dërgojnë në derën e shtëpisë së tyre pako…

Lajmet e fundit

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Bota Shqiptare

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Në një video që po bën xhiron e rrjetit kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti është filmuar në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” kur po zhvillohej ndeshja Kosovë –...

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!