Në ishullin e Kretës janë arrestuar dy shtetas grekë dhe dy shqiptarë, të cilët akuzohen për kultivimin e kanabisit. Kanabisi…
Në 24 orët e fundit në Shkodër janë rikthyer sërish vjedhjet. Edhe pse pati një qetësi për disa ditë me…
Kushtet e pacientëve psikiatrikë në vendin tonë janë jashtë njerëzores në i nivel makabriteti. Ky është përfundimi i raporti të…
Kompania Bankers Petroleum i ka kërkuar Doganave që t’i rimbursojnë rreth 2.5 milionë euro të cilat janë paguar si rentë…
Nga Ilirian  Demiri Ministrja e Arsimit Lindita  Nikolla  na premtoi  ne shqiptarëve se do të na përgjigjej për shkaqet që…
Autoriteti Kombëtari Ushqimit ka identifikuar dy ngarkesa me 53.1 ton mish importi, i cili rezultonte i kontaminuar me salmonela typhimurium.…
Një aksident me vdekje ka ndodhur ditën e sotme në Shkodër. Siç bëhet me dije, në këtë aksident janë përshirë…
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka bllokuar së fundmi 53.1 ton mish importi i cili rezultonte i kontaminuar me salmonela…
Një magazinë me sasi të konsiderueshme mallrash, të pashoqëruar me dokumente/faturë tatimore, është zbuluar sot në Shkodër. Nga verifikimet e…
Pas njoftimit për kufizimin e trafikut gjatë sezonit veror, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka përcaktuar një sërë kategori mjetesh…
Nxënësit e shkollës  së mesme profesionale kombëtare “Ndre Mjeda” në Bushat, bojkotuan procesin mësimor si shenjë proteste për mos marrjen…
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Shkodrës, ku pesë anëtarë nga e njëjta familje kanë rrahur një…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!