Detaje të reja kanë dalë nga atentati i të hënës në Vlorë ku mbeti i vdekur biznesmeni, Vasil Dervishaj. Ngjarja…
Është rënduar bilanci i aksidenti të ndodhur në Jorgucat të Gjirokastrës.  Dy gra nga Lazarati kanë humbur jetën sapo kanë…
Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur sot në minierën e kromit në Batër-Martanesh, në rrethin Bulqizë. Një minator, me…
Janë publikuar tashmë pamjet e vrasjes së dyfishtë që tronditi këtë të premte Tiranën, ku një 31 vjeçar vrau me…
Kontrolle të shumta në zona të ndryshme të Kryeqytetit nga Specialistët kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë për…
Nga Kastriot Dervishi Të dënuarit politikë, të cilët regjimi komunist i cilësonte “punëtorë të detyruar” nëpër dokumente kanë hasur gjithnjë…
Një plagosje ka ndodhur ditën e sotme në Klos. Siç bëhet me dije, pas një sherri në një lokal mes…
Në minierën e kromit në Batër-Martanesh, Bulqizë gjatë punës është aksidentuar në galeri N.L, rreth 53 vjeç, banues në Mat. Policia…
Inflacioni në muajin maj arriti në 2.1 % në muajin maj, duke ju afruar objektivit të Bankës së Shqipërisë 3…
Autoritetet belge kane konfirmuar zyrtarisht njohjen e lejeve te drejtimit te lëshuara nga autoritetet shqiptare. Praktikisht, nëse një shtetas shqiptar…
Eva H., ka një parukeri një qendër të Tiranës, qiranë e së cilës ajo duhet t’ia paguajë çdo gjashtë muaj…
Emigranti i sapokthyer nga Anglia vret me armë zjarri nënën dhe babanë e tij. Ngjarja e rëndë ndodhi dje në…

Lajmet e fundit

Shqipëri - Andorra, shënohet goli i parë

Sport

Shqipëri - Andorra, shënohet goli i parë

Vetëm 7 minuta lojë i kanë mjaftuar Shqipërisë që të kalojë në avantazh 1-0 në sfidën kundër Andorras e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020. Ishte Bekim Balaj i cili gjen...

‘Kushtetuesja’/ Ceremonia në presidencë, betohet Elsa Toska

Politikë

‘Kushtetuesja’/ Ceremonia në presidencë, betohet Elsa Toska

Anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska, është betuar përpara Presidentit të Republikës. Ky është plotësimi i vakancës së parë të Kuvendit që zëvendëson ish-gjyqtarin, Vladimir Kristo Duke vendosur dorën...

Vendimi për Kopshtin Botanik, reagon Luçiano Boçi

Politikë

Vendimi për Kopshtin Botanik, reagon Luçiano Boçi

Pas vendimit të Gjykatës Administrative për mos pranuar padinë e Rektoratit dhe Dekanatit ndaj VKM-së që i merr Kopshtin Botanik Fakultetit të Shkencave të Natyrës, reagon ish deputeti i PD-së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!