Banorët e Tiranës nuk ngurrojnë për të marrë një hua, si për të blerë një shtëpi, apo edhe për qëllime…
Data 23 qershor e vitit 2011 ishte një ditë e shënuar në karrierën e gjatë të gjyqtarit Fatmir Hoxha. Pas…
Një 42-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor ku janë përfshirë disa makina. Ngjarja ka ndodhur të…
Shqipëria nuk ka treguar asnjë përmirësim në 2018, sipas Indeksit të Brishtësisë (FSI), përpiluar nga Fondi për Paqe, duke u…
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Gjermani mbrëmjen e së hënës ku si pasojë e përplasjes së dy trenave,…
Miratimi dhe hyrja e menjëhershme në fuqi nga data 5 maj e në vijim e listës së re të barnave…
Biznesmeni Xhevat Vataksi, i cili mbeti i plagosur me armë zjarri në fshatin Darragjat, në afërsi të rrugës Shkodër-Velipojë, nuk…
Një ngjarje e rëndë është shënuar dy ditë më parë në Rodos të Greqisë. Bëhet fjalë për një 26-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit…
Ai vështirë ecën nga mosha, ndërsa në asnjë moment nuk e ka ndalur punën në bahçen e tij. “Spo punojma…
Deputeti i Partisë Demokratike dhe anëtari i Komisionit të Sigurisë, Xhemal Gjunkshi, jep alarmin se është cenuar siguria kombëtare. Ish-shefi…
Eksperti i pensioneve sqaron qytetarët në Report TV, çfarë kushtesh duhen për pensionet suplementare për ushtarakët e minatorët. Si çdo…
Bilanc lufte është ai i aksidenteve të ndodhura në javën e parë të këtij muaji. Bëhet fjalë për 5 të…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!