Një zjarrë i rëndë mësohet të ketë përfshirë një servisë në Gjirokastër. Sipas raportimeve të para, servisi ndodhet në katin…
Kreu I Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha ka vizituar ditën e sotme Katedralen ‘Ngjallja e Krishtit’ në Tiranë. Ai është pritur…
Pas debatit për Rrugën e Kombit, i cili vazhdon të shqetësojë qytetarët e Shqipërisë dhe Kosovës, autoritet doganore në Morinë…
Rreth mesditës në qytetin e Librazhdit ka marrë flakë një automjet. Automjeti po lëvizte në aksin rrugor të rrugës nacionale.…
Gjatë takimit të zhvilluar me kreun e komunës së Mitrovicës, kreu i partisë demokratike z.Lulzim Basha deklaroi edhe njëherë se…
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mesditën e sotme në Fier. Ngjarja është regjistruar rreth orës 12:15,…
Knut Fleckenstein, nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka shprehur opinionin e tij për të hapur negociatat me Shqipërinë. Anëtari i…
  Besimtarët ortodoksë kanë kremtuar mbrëmjen e djeshme vigjiljen e Pashkës, ku u përcollën lutje për ringjalljen e Krishtit. Me…
Me rastin e festës së pashkëve, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar përzemërsisht të gjithë besimtarët ortodoksë. Nëpërmjet…
22- vjeçari, Redi Palushi, i shpallur në kërkim që prej muajit shkurt, më në fund është vënë në pranga nga…
Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë shtetasin Musto Kapaj, 27 vjeç, pasi dyshohet se ka tentuar të djegë me…
Mëngjesin e sotëm, një byrektore është përfshirë nga flakët e zjarrit, ku për pasojë ka mbetur i plagosur lehtë pronari…

Lajmet e fundit

Censura në Neorealizmin Italian dhe Hollivud

Kulturë

Censura në Neorealizmin Italian dhe Hollivud

Nga Abaz T. Hoxha* Cikli: Mbi censurën në kinematografi - Pjesa II. (Vijon nga dje) Neorealizmi italian Këta regjisorë i xhiruan filmat e tyre drejtpërdrejt në natyrë, në rrugët e qyteteve, me xhirime më shumë...

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!