Media ka si qëllim që të informojë publikun, por edhe ta edukojë atë, por në Shqipëri roli që luan media…
Tërmetet që kanë filluar që nga pasditja e së shtunës vazhdojnë të mbajnë jashtë shtëpive qytetarët e frikësuar. Rreth 13…
Në pikën e kalimit kufitar midis Shqipërisë dhe Greqisë, atë të Kakavijës është vendosur që në skaner të kalojnë edhe…
Sëmundja e variçelës apo lisë së dhenve po qarkullon në çerdhe dhe kopshte. Mjekët i bëjnë apel prindërve të tregohen…
Një pikë bastesh është grabitur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Sipas njoftimit të policisë rreth orës 8 të mëngjesit, një…
Ditën e sotme është bllokuar një gomone e dyshimtë nga Policia Kufitare e Sarandës në ujërat pranë vendit të quajtur…
Ekonomisti Selami Xhepa, në një prononcim për gazetën Panorama, i ka dhënë një shpjegim luhatshmërisë së euros dhe rënies së…
Qeveria e Edi Ramës vazhdon të jetë e interesuar të vë sa më shumë taska ndaj qytetarëve për të mbushur…
Shoqata e Bimëve Mjekësore dhe Aromatike të Shqipërisë ka ngritur zërin e saj lidhur me me dëmin që po pëson…
Aksidentet rrugore vijojnë të jenë shkaktari kryesor i vdekjeve në moshat e reja, duke bërë që Shqipëria ende të renditet…
Kur ka kaluar më shumë se një vit (8 prill 2017) nga vrasja e ish-Drejtori i Policisë së Vlorës, Artan…
Dy persona janë arrestuar për vjedhjen të ndryshme në Divjakë. Dionis Gjini, 35 vjeç dhe Julian Çela, 32 vjeç, të…

Lajmet e fundit

Policia e alarmuar: Në Tiranë, po i ngasin makinat si në pistë avioni

Aktualitet

Policia e alarmuar: Në Tiranë, po i ngasin makinat si në pistë avioni

Policia Rrugore njoftoi se po vijon aksionin në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane të kryeqyteti, e shqetësuar nga numri i madh i drejtuesve të makinave që ecin me shpejtësi...

FOTOT/Zjarr në katin e pestë të një pallati në Shkozë, shpëton familja me 3 fëmijë

Aktualitet

FOTOT/Zjarr në katin e pestë të një pallati në Shkozë, shpëton familja me 3 fëmijë

Një zjarr ka përfshirë një apartament në katin e pestë të një pallati në Shkozë, tek banesat sociale. Në apartamenten banonte një familje me tre fëmijë, që fatmirësisht kanë arritur...

Ministri gjerman paralajmëron: Garë e re armatimi në botë, një llogaritje e gabuar shkakton katastrofë

Globi

Ministri gjerman paralajmëron: Garë e re armatimi në botë, një llogaritje e gabuar shkakton katastrofë

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, paralajmëroi të premten për një garë të re të armëve në botë dhe bëri thirrje për rritjen e bashkëpunimit ndërkombëtar për të zvogëluar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!