Qeveria ka pranuar së fundmi se kapacitetet për inceneratorët në vend  shkojnë përtej mundësive që ka Shqipëria për t’i mbajtur…
Shqipëria rezulton të jetë debitore pranë Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, jo vetëm për kreditë e dhëna në vite,…
Në katër muajt e parë të vitit përmbarimi ka ekzekutuar tërëisht të paktën 104 raste gjobash të vendosura ndaj zyrtarëve…
Tjetër humbje jete në rrugët shqiptare.  Një i ri ka gjetur vdekjen këtë të diel në aksin rrugor Fushë Krujë-Rinas. …
Taksat, keq menaxhimi i tyre, por edhe etja për të “gllabëruar” paratë e shqiptarëve nga pushteti qëndror kanë dhënë “frytet”…
Një aksident rrugor është regjistuar mbrëmjen e sotme në fshatin Boçevë të Bulqizës, ku një makinë ka dalë nga rruga…
Një 29-vjeçar është zhdukur prej 5 ditësh duke humbur kontaktet me familjen. Ai është Kleant Çela. Në momentin që është…
Reshjet e shiut do të na shoqërojnë jo vetëm në ditet e mbetura të majit, por edhe përgjatë qershorit.Sinoptikanët kanë…
Universitetet shqiptare janë renditur të fundit në rajon. Kërkimet shkencore janë të pakta, madje edhe ato që janë, kanë impakt…
E njëjta tendencë ka qenë edhe në tre vitet e fundit. Raportet mes importit të autoveturave të reja dhe atyre…
“Me shumë gjasa që as e keni menduar ta përfshini Shqipërinë në destinacionet tuaja të mundshme të pushimeve. Nëse ju…
Policia ka ndaluar ditën e sotme në Igumenicë një makinë me 6 kg heroinë brenda saj, e cila drejtohej nga…

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!