Një 39-vjeçar, i shpallur në kërkim për tentativë vrasje ka rënë në prangat e policisë. Sipas burimeve zyrtare nga policia…
Një tjetër ngjarje ka ndodhur në Tiranë. Një lokal bastesh ka rënë pre e grabitjes mbëmjen e kaluar. Lokali ishte…
Ditën e djeshme persona të paidentifikuar kanë vjedhur dy makina luksoze të dy shtetasve të huaj në Golem. Në një…
Prej vitesh, banorët e zonave rurale të rrethit të Vlorës vuajnë menaxhimin e mbetjeve urbane. Mungesa e një landfilli detyron…
Është gjetur një granatë luftarake në një kosh mbeturinash në Tiranë. Granata është gjetur në zonën e Bathores nga shtetasi…
Një 35-vjeçar është arrestuar dy ditë më parë nga policia e Kavajës, pasi është kapur me një sasi të madhe…
Autorët e sulmit të para tri ditëve në Fier ende nuk janë kapur, por ABC News mësoi se si shpëtuan…
Ndryshimet klimatike po sjellin një ndrsyshim të madh në botë. Ndërsa rajonet e ftohta bëhen më të ngrohta, dhe vendet…
Në Shqipëri lidhjet politike janë domosdoshmëri për të  garantuar suksesin në biznes. Jakov Milatovic, ekonomist i asociuar në Bankën Europiane…
Tragjedia e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Fier ku humben jetën tre persona duket se ka si…
Një bankë e nivelit të dytë është tentuar të grabitet ditën e sotme në Durrës. Siç bëhet me dije, 24-vjeçari është…
Policia zbardh grabitjen e 100 milionë lekëve në një familje në Fier, por një vit më pas kur autorët i…

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!