Kryeministri Edi Rama nuk heq dorë nga reklamimi. Për të nuk ka rëndësi produkti, por forma dhe mënyra si ia…
Një sasi kokaine është sekuestruar në pikën kufitare të Qafë-Thanës. Burime zyrtare thanë se në afërsi të territorit maqedonas është…
TIRANË- Një sherr ka ndodhur natën e kaluar në periferi të Tiranës, ndërsa janë shpallur në kërkim dy persona, xhaxha e…
Kudo nëpër qytetin e Durrësit  vihet re prania e lojrave të fatit dhe basteve sportive. Ato janë vendosur shumë pranë…
Një kosovar është arrestuar në Morinë me qëllim ekstradimin e tij në shtetin Austriak. Adriatik Shala, 30 vjeç, banues në…
Një autobuz i  linjës Tirana e  Re  është përplasur me një automjet tip “Fuoristradë”.   Ngjarja ka ndodhur në vendin…
Gjatë javëve të fundit, është folur  vazhdimisht për planin e shkatërrimit të ndërtesës së Teatrit Kombëtar, privatizimin e tokës publike…
Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë ka rikonfirmuar masat e sigurisë për të arrestuarit në lidhje me vrasjen e…
Prokurorja e Apelit të Shkodrës, Besa Nikëhasani, pritet të kalojë në skaner për pasurinë dhe integritetin e saj, në seancën…
Ministri i Brendshëm ishte sot në një nga zonat më të nxehta kriminale, në Elbasan. Ai mbajti një forum me…
Aktivistja e shoqërisë civile Alminda Mema, njëkohësisht një prej eksperteve më të mira për mjedisin gjithashtu drejtuese e qendrës Aarhus…
Një ditë pas publikimit të raportit të DASH, i cili e shpall Tom Doshin “non grata”, duke i mos i…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!