Gruaja e cila humbi fëmijët dhe bashkëshortin në një aksident rrugor disa javë më parë, i ka përlotur të gjtihë…
Policia ka arrestuar shtetasin A.P 17 vjeç, për vrasjen e adoleshentit në Durrës gjatë mbrëmjes së djeshme. Policia gjithashtu ka…
Një sasi e konsiderueshme tritoli ka shpërthyer në një banesë në Lazarat.Tritoli është vënë në derën e jashtme të një…
Një aksident automobilistik ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Fier- Levan. Një “Benz” është përplasur me një automjet…
Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me vdekjen e 3-vjeçarit në Durrës. Sipas nëndrejtorit të spitalit të Durrësit, Genti…
Gjykata e Kumanovës e dënoi me burgim 6 vjet autorin e vrasjes së 6-vjeçarit Almir Aliu. Boban Ilic u dënua…
Pas një operacioni ‘’Forca e Ligjit’’ , policia ka ndaluar 7 persona dhe ka shpallur në kërkim 5 të tjerë,…
Grupi kriminal që ndiqej prej disa muajsh, është goditur ditën e sotme nga organi blu. Policia ka ndaluar 17 persona…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një fëmijë 3 vjeçar ka humbur…
ThETH-Dy turistë të ardhur nga Manchesteri, për të kaluar disa ditë në Theth të Dukagjinit, në Shkodër,kanë mbetur të bllokuar…
Rreth 100 subjekte tregtare në pedonalen e re në Fier kanë ulur qepenat në shenjë protestë për përfshirjen në skemën…
Eurodeputeti Fleckenstein është duke mbajtur një konferencë për shtyp, teksa po komenton ngjarjet e fundit në arenën politike shqiptare. Kujtojmë…

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!