Një person është plagosur dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën pasi ka rënë aksidentalisht nga 10 metra lartësi. Ngjarja…
Banorët e Unazës së re i janë përgjigjur kërcënimit të Erion Veliajt se gjallë a vdekur shtëpitë e tyre do…
Një 76-vjeçare nga Elbasani është gjetur e vdekur pas 10 ditësh që ishte larguar nga shtëpia pa gjurmë. Viktima është…
Në kulmin e pushimeve verore, në mesin e muajit korrik, Prokuroria e Krimeve të Rënda përcolli pa zhurmë drejt Dibrës…
Me gjithë freskimin e lehtë të motit në ditët e para të tij, shtatori dhe gjithë vjeshta, vijojnë me temperatura…
Ata që kanë fituar lotarinë gjenden pak hapa larg realizimit të ëndrrës amerikane, por jo ata qytetarë që mashtrojnë dhe…
Dosja voluminoze e manipulimit të dyshuar të votave në Dibër ka bërë pingpong mes Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe…
Është ndarë nga jeta këtë të mërkurë në moshën 70-vjeçare gazetari Maksim Sinemati. Ai punoi rreth 40 vjet në Agjencinë…
Reagim i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit: Prej disa javësh, Edi Rama po citon disa artistë që kërkojnë të ndërtohet…
Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar një 27-vjeçar në Divjakë, pasi ai ka kundërshtuar punonjësit policorë. Uniformat blu bënë…
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka reaguar ashpër pas kërcënimeve që kryebashkiaku i Tiranës Erjon Veliaj, ju ka bërë…
‘Ditën e sotme në Gjevgjeli ka ndërruar jetë e ëma e prokurores speciale Katica Janeva’, raportojne mediat maqedonase. Kjo ka…

Lajmet e fundit

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Show-biz

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Dy ushtarë francezë nuk mund të ndanin sytë nga Melania kur ajo mbërriti për samitin e tre ditor të G7 në Francë. Zonja e Parë dukej mahnitëse ndërsa u nis nga...

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Aktualitet

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se si një vrimë për shkarkimin e tubit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!