sh deputeti i PD dhe anetar i Këshillit Kombëtar i Partise Demokratike Gjok Vuksani, i cili ndodhet ne Shtete te…
Një ditë më parë përfundoi në prangat e policisë greke, shqiptari i tretë i arratisur nga drejtoria e transferimit në…
Kryeministrja britanike May ka dhënë sot zyrtarisht dorëheqjen nga kreu i Partisë Konservatore, por lajmëroi se do të mbetet kryeministre…
Duke nisur nga viti 2021, në Beverli Hills të Kalifornisë do të ndalohet me ligj shitja e duhanit. Ky është…
Një 36 vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës sot në kryeqytet duke u hedhur nga një pallat dy katësh.…
Në prag të sektorit turistik, Agjencia Europiane e mjedisit ka publikuar raportin e cilësisë së plazheve. Të dhënat i referohen…
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja ka folur para përballjes ndaj Islandës e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020. Në…
Nder te paret qe ka reaguar rreth ngjarjes se rende mbreme jane djegur makinat private te drejtueses se strukturave te…
Këshilli i Etikës në Universitetin e Shkodrës ‘Luigj Gurakuzi’ ka vendosur masën disiplinore për të pezulluar deri në fundin e…
Policia e Librazhdit ka informuar se gjatë kontrollit në një zonë të pyllëzuar në Librazhd, ka gjetur aty drogë të…
Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në Tiranë ku jan♪7 përfshirë tre automjete, mes tyre edhe urbani i linjës…
Shoqata e Investitorëve të Huaj (FIAA) ka prezantuar rezultatet e vëzhgimit për mjedisin e biznesit 2019, ptë zhvilluar me anëtarët…

Lajmet e fundit

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Aktualitet

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij në kiminë e tokës dhe minierologjisë. Këtu është një pamje e...

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Politikë

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Nga Aristir Lumezi Politikani i njohur Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në një...

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Politikë

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Procedohen penalisht 3 shtetas për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’ dhe ‘Prishja e qetësisë publike’. Policia e Korçës, bazuar në pamjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!