“Të gjithë e duan Krajkën”, në Shkodër. Kompozitori kritikon artistët e rinj

Hënë, 25 February 2019 13:18

Emocione të forta për aktorët dhe publikun mbizotëruan të dielën në skenën e teatrit “Migjeni” në Shkodër. Rreth 70 artistë sollën interpretime të ndryshme nga krijimtaria e muzikantit të madh, Agim Krajka.

Për rreth 2 orë, as mungesa e ngrohjes në teatër nuk e pengoi spektatorin që të mbushë sallën me duartrokitje.

Krajka erdhi me zërin e Rovena Dilos, Eneida Tarifës, Kamela Islamajt dhe Venera Lumanit, e me interpretimet e Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore, i cili festoi 60-vjetorin e tij.

“Mjeshtri i Madh” Agim Krajka nuk i fshehu emocionet, ashtu sikurse nuk kurseu as kritikat ndaj artistëve të rinj.

“Lemza”, “Djaloshi dhe shiu”, “Kënga e gjyshes”, “Kafe Flora burra plot” nuk munguan në sallën e mbushur plot për shfaqjen “Të gjithë e duan Krajkën”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!