Nis festivali i filmit në Kanë, hapet me filmin zombie "The Dead Don’t Die"

E mërkurë, 15 May 2019 11:43

Festivali i Filmit të Kanës nisi mbrëmjen e së martës. 

Edicioni i 72-të i këtij festivali u hap me premierën e filmit zombie të Jim Jarmusch, "The Dead Don’t Die".

Është hera e parë që festivali në Rivierën Franceze hapet me një film zombie.

Në film shkëlqejnë aktorët Bill Murray, Elle Fanning, Selena Gomez, Adam Driver dhe Javier Bardem.

Fituesit do shpallen në finalen e festivalit dhe do marrin Palmën e Artë.

Festivali i Kanës ka sjellë në tapetin e kuq pas shumë kohësh Selena Gomez.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!